Tým

Mgr. Martin Rejhon, MBA

Předchozí zkušenosti a praxe:

Martin vystudoval PdF Univerzity Palackého v Olomouci včetně semestrální jazykové stáže v Německu. Po absolutoriu působil jako pedagog a po přestěhování do současného bydliště v Mladé Boleslavi pracoval v koncernu VW – Škoda Auto v oblasti personálního marketinku, náboru a speciálních personálních programů. Poté působil více než 5 let v top manažerských pozicích HR oblasti ve společnostech Continental Teves a Valeo Connective Systems.

V roce 2001 nastoupil jako konzultant ve společnosti Dynargie holding. Jeho „specializací“ byly programy vytvářené pro vrcholové manažery se zaměřením mj. na komunikaci, vyjednávání či projektové řízení .

Vedl či spolupracoval na vedení projektů pro velké průmyslové podniky, finanční ústavy, obchodní nadnárodní řetězce a také pro státní instituce včetně Úřadu vlády ČR.

Od ledna 2005 se společně s dalšími členy týmů ČR, SR, Polska a Maďarska stal konzultantem mezinárodní společnosti Krauthammer International.

V lednu 2007 založil samostatnou personálně poradenskou značku New Impuls®.

Aktuálně probíhá certifikace značky „NI“ do „Národního registru poradců“ organizace „Czechinvest“ a akreditace u Hospodářské komory ČR pro manažerské a personální rozvojové a vzdělávací projekty. Od poloviny září 2007 značka New Impuls působí na trhu jako právní subjekt , s.r.o.

Specializace:

Martin má kromě organizace chodu společnosti na starosti rozvojové projekty zaměřené především na manažerské a obchodní dovednosti, vedení a řízení, komunikaci a vyjednávání, situační styly vedení - leadership, týmovou spolupráci, řízení projektů, prezentační dovednosti, kreativní metody práce, organizuje i outdoorové iniciační programy či facilituje firemní workshopy. Poskytuje i podporu v oblasti individuálního koučinku.

Hovoří plynně německy a hovorově anglicky.

 

Josef Kadleček

Předchozí zkušenosti a praxe:

V devadesátých letech žil a pracoval v USA, kde získal bohaté zkušenosti na obchodních a manažerských pozicích. Aktivně se podílel na přípravě a průběhu řady tréninkových programů se zaměřením na rozvoj vyjednávacích, prodejních a manažerských dovedností.

Josef se aktivně zabývá hledáním nových poznatků v oblasti lidského chování a jejich následné aplikaci v podnikatelském prostředí a pomoci tak vrcholovým týmům rozvinout jejich plný potenciál a tím přispět k posílení jejich konkurence schopnosti na dnešním dynamickém trhu. Od poloviny devadesátých let se aktivně věnuje koučinku, konzultantské a tréninkové činnosti.

Koncem devadesátých let se zúčastnil kurzů se zaměřením na komunikační dovednosti a strategie v Chicagu, prošel intenzivním tréninkem vycházejícím z práce Dr. Roger Callahana dnes známé jako Thought Field Therapy a Provokativním koučinkem Dr. Franka Farrellyho.

Specializace:

Během svého působení v Krauthammer International vedl projekty zaměřené převážně na rozvoj manažerských a obchodních dovedností, vyjednávání, koučinku, vedení a řízení týmů. U nás spolupracoval s klienty podnikajícími na trhu s realitami, ve finančním sektoru, automobilovém a výrobním průmyslu. V zahraničí vedl projekty v Belgii, Německu, Maďarsku a Srbsku.

V roce 2013 prošel velmi intenzivními zahraničními kurzy v USA a Austrálii a získal celosvětovou licenci kouče NLP. Preferovaným cizím jazykem je angličtina.

 

JUDr. Monika Emanuelová

Předchozí zkušenosti a praxe:

v roce 2002 dokončila vysokoškolské studium a promovala úspěšně na právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Již za dob vysokoškolského studia začala pracovat v právních službách u společnosti IPB Group Holding (bankovní sektor), později pracovala jako podniková právnička pro Interior PFD (nábytkářský průmysl) a v současné době je jejím zaměstnavatelem Pražská vodohospodářská společnost. I zde vykonává identickou pracovní pozici v oblasti obchodní a pracovní legislativy.

Od roku 2004 se věnuje lektorské činnosti pro různé vzdělávací společnosti. Ve snaze se dále odborně rozvíjet v roce 2005 doplnila své vzdělání o kurzy pro interní auditory EMS, QMS, OHSAs a následně také kurs managementu jakosti podle norem ISO 9000:2001. v roce 2007 prošla profesionální přípravou na lektorování interaktivní formou seminářů.

Specializace:

Monika se díky svým dvěma malým dětem věnuje aktivně podpoře projektu „ Aktivní máma“, kde je stálou členkou lektorského týmu. Specializuje se v rámci této role především na oblast sociální podpory žen a právního poradenství.

Pro značku New Impuls začala Monika pracovat v roce 2010. Vede samostatné workshopy a tréninky v oblasti pracovního a občanského práva jak pro personalisty podniků, tak především pro řídící pracovníky všech úrovní. Speciálním programem jsou zkrácené workshopy pro liniový management (mistry) se základní orientací v pracovním právu v jeho praktickém použití každodenní práce se zaměstnanci.

Větší projekty vedla a lektorovala Monika například pro tyto subjekty: Brano Group, a.s, Česká pošta, s.p., Česká rafinérská, a.s., Halali, všeobecná pojišťovna, a.s., Idiada CZ a.s., Komerční banka, a.s, Sapeli a.s., Solpap, s.r.o., Svaz průmyslu a dopravy České republiky, Synthos Kralupy a.s.

Preferovanými jazyky jsou němčina na hovorové úrovni a angličtina, která je na odborné úrovni.

 

Ing. Štěpánka Duffková

Předchozí zkušenosti a praxe:

Štěpánka vystudovala sice přírodní vědy, nicméně se řadu let věnuje obchodu a personalistice. Působila ve značce Danone v oblasti obchodu, od roku 1994 pracovala pro Sodexo, následně od roku 2001 pro francouzský Carrefour pak pro mezinárodní korporaci Delhaize Group (Delvita) jako HR Director pro ČR. Od roku 2008 na téže pozici pro Provident Finacial, od roku 2013 se osamostatnila a věnuje se naplno práci kouče a trenéra. Má svou svébytnou praxi a příležitostně spolupracuje na rozsáhlejších projektech právě s New Impuls.

Specializace:

Našim klientům je schopna pomoci jak na individuální rovině jako velmi zkušený kouč, ale má také letité zkušenosti s komplexním pojetím HR práce, tvorbou strategií, systémy odměňování, motivačními programy apod. Druhou oblastí je personální mentoring, vedení nových manažerů, jejich podpora. Třetí oblastí Štěpánky je personální poradenství.
Štěpánka je nakloněna i otevřeným akcím, díky dlouhodobému sepjetí s nadnárodními firmami je zvyklá na poskytování svých služeb v angličtině.

 

Ing. Lenka Lamešová

Předchozí zkušenosti a praxe:

Lenka vystudovala ekonomii průmyslu na VŠE Praha a první část profesní praxe strávila jako pedagog odborných předmětů na Obchodní Akademii v Praze. V mezičase se začala věnovat lektorské činnosti, tehdy především zaměřené na bankovnictví, ekonomii, právo, účetnictví. Od roku 1998 pracovala na manažerských postech jak v privátní sféře, tak v neziskové sféře. Působila například jako výkonná ředitelka Fondu ohrožených dětí, později jako ředitelka soukromé pedagogické instituce a interim manažerka v několika obchodně zaměřených firmách.

Od roku 2000 se Lenka věnuje trvale odborné lektorské činnosti. Její dominantní sférou jsou témata týkající se měkkých dovedností, manažerské přípravy, vyjednávacích technik, prezentačních technik, facilitace týmů, ale trénuje i témata odborná, obchodně-ekonomická, obchodně právní apod. Od roku 2007 je jako konzultant, trenér, HR poradce a kouč na volné noze.

V průběhu let si doplňuje průběžně jak odborné znalosti ve svých oborech, tak se věnuje soberozvoji především v oblasti individuálního a týmového koučinku. Své klienty pomáhá rozvíjet i v méně obvyklých disciplínách „neurotréninku“ a „mozkového joggingu“

Je stálou přednášející na Business Institutu v Praze, kde pedagogicky působí v rámci MBA kurzů se zaměřením na Personální řízení, Soft skills a další obory.

Lenka hovoří hovorově anglicky.

Specializace:

Soft skills - Manažerské dovednosti, leadership, manažerské vyjednávání, vedení a motivace týmu, vedení lidí, delegování, vedení porad, time management, práce se stresem, work-life balance, projektový management, komunikační a prezentační tréninky, emoční inteligence, obchodní dovednosti, asertivita a obrana proti manipulaci, etiketa, řízení kariéry, klientský přístup, life management, dosahování osobní efektivity a osobnostní rozvoj.

Hard skills - Řízení nákladů, finanční gramotnost, ekonomika a finance pro nefinanční manažery, bankovní gramotnost, controlling, ekonomické myšlení, zásady podnikání a startu společností.

 

Petr Kuthan

Předchozí zkušenosti a praxe:

Po absolvování SPŠ strojní a elektro, obor strojírenství v Českých Budějovicích nastoupil do firmy Robert Bosch spol. s r.o. České Budějovice. Po 2,5 měsíční stáži v Bosch Eisenach (Německo) aplikoval rozšířené znalosti těchto metodik v celé firmě. Po třech letech byl zařazen do programu Föderkreis (personální rezervy), který ho připravil na pozici zástupce vedoucího výroby. Zároveň jeho dalším oborem se stala logistika. Součástí denních úkolů bylo plánování spotřeby materiálu v SAP, plánování skladových zásob dle metodiky ABC, plánování dopravy, redukce zásob, snižování nákladů, atd. Po šesti letech praktických logistických zkušeností přešel k metodické činnosti jako trenér BPS Bosch Production System – štíhlá výroba. Prvotním stavebním kamenem bylo zavádění a metodické vedení procesu TPM. Za tímto účelem získával zkušenosti v rámci Benchmarkingu ve firemních závodech Bosch v Brazílii a Itálii. Na základě účasti školení BPS 100 ve Stuttgartu byl u transformace tohoto školení do závodu v Českých Budějovicích. Petr se stal součástí mezinárodního týmu v GS/Best Practice Team TPM, který tvořil standardy pro celou benzínovou divizi firmy Bosch a zároveň členem týmu TPM-KNW (Kompetenznetzwert), jehož cílem bylo standardizovat TPM v rámci celosvětové skupiny Bosch pro všechny divize. Praktickými znalostmi zaváděl projekty ve výrobě: 5S, TPM, vizualizace, andon, kanban, supermarkety, kaizen.

Vybaven teoretickými a praktickými zkušenostmi Petr pracoval v nadnárodních společnostech v pozicích: vedoucí oddělení logistiky (Engel Kaplice), vedoucí oddělení kontroly (Umdasch s.r.o. Č.Budějovice), technická příprava výroby (Groz-Beckert s.r.o.), vedoucí Lean oddělení (Rohde & Schwarz, Vimperk, TOP Control, Liberec a Laufen – Německo).

Zároveň se Petr rozhodl pro cestu školitele Lean Production - štíhlé výroby a jejich principů. Na základě dohody s vedením společností dochází velmi často nejprve ke školení pracovníků v teoretické rovině a posléze k praktické aplikaci přímo na pracovištích. Mezi jeho klienty patří: Denso Manufacturing Czech s.r.o., Tower Slovensko, C.I.E.B. Kahovec, Grammer, Toyoda Gosei, ČSAT, Brisk, Faurecia, Linde, Liplastec, Varroc atd.

Nyní si Petr rozšiřuje vzdělání ve studijním programu Průmyslové inženýrství a konceptu LEAN v API (Akademie produktivity a inovací, s.r.o.).

Specializace:

V týmu New Impuls se Petr specializuje na oblast štíhlé výroby. Např. k úspoře nákladů pomocí eliminace plýtvání, audity ve štíhlé výrobě, ke zlepšování procesů ve výrobě a logistice, snižování mezi zásob pomocí principu toku jednoho kusu, počtem pracovníků ve výrobní buňce za podpory taktovacího diagramu, nastavením kanbanového okruhu, implementací 5S, TPM, vizualizace, Poka-Yoke, PDCA, rybí kost, 5xproč a dalších metod leanu.

Preferovaným cizím jazykem je němčina.

 

Milan Cholt

Předchozí zkušenosti a praxe:

Milan Cholt vystudoval Střední zemědělskou technickou školu v Žatci Svou profesní dráhu započal jako výrobní manažer ve firmě Pittsburgh Corning. Během kariéry měl možnost poznat zejména prostředí průmyslových, výrobních firem v severočeském regionu, v rámci tréninků se měl šanci zúčastnit I zahraničních stáží.

Milan disponuje více než 17ti-letou praxí. Na pozici výrobního managera strávil více jak 15 let. Působil v nadnárodních spolenostech Pittsburgh Corning, Dräger a Toyoda Gosei Czech. Poslední 2 roky strávil jako TPS (Toyota Production System) manager v japonské výrobní spolenosti. Toyoda Gosei v Klášterci nad Ohří. Vždy se orientoval na lidi a ví, že pomocí lidí se dosahuje správných výsledků. Vedl týmy od 100 po 300 zaměstnanců s přímými podřízenými.

V průběhu praxe se zúčastnil několika implementací informaních systémů a ví, že v dnešní době je toto nevyhnutelná součást pokroku a úspěchu při zavádění průmysl 4.0. Moderní technologie jsou jeho hobby a využívá jich všude, kde to je jen možné. Rád se sám vzdělává a k jeho úspěšnému životnímu stylu mu napomáhá správný time management a nastavování osobních cílů.

Specializace:

Lean metody v praxi. Zavádění, školení. Nástroje Toyota Production Systému a všechny metody vedoucí ke zlepšování procesů a tím i lidí.

Díky praxi, vzdělávání a tréninku v Toyoda Gosei pracuje již přes deset let s metodami lean a TPS. Od roku 2019 podniká jako nezávislý konzultant pod značkou „zlepsito.eu“.

Pojetí jeho tréninků je ryze praktické a povětšinou se realizuje výhradně přímo na pracovištích,. kde klient požaduje aplikaci lean metod. Jsou upřednostněny menší skupiny účastníků pro zajištění vysoké interakce. Obvyklou součástí projektů je fyzická návštěva Milana Cholta v provozech klienta ještě před zahájením školících aktivit. Zaručujeme tímto krokem optimální skladbu témat i odpovídající hloubku a zaměření očekávaných aktivit.

Preferovanými jazyky jsou čeština a angličtina.

 

© New Impuls® s.r.o. 2014
TOPlist